Mедицински сестри с висше образование и квалификационна степен Бакалавър

Хамбург, Германия

Company Info

Iuvare Heimbetriebsgesellschaft mbH

Немска компания Ви предлага свободни работни места и подкрепа в професионалната Ви ориентация към Германия.

Нашата фирма e от тип среден, семеен бизнес и притежава голям и дългогодишен опит като заведение за обслужване и обгрижване на възрастни хора и инвалиди. В нашата работа и насока, ние подкрепяме и се чувстваме привързани към християнските норми и начин на живот (Iuvare произхожда от латинския език  и означава: помощ, подкрепа, придружаване).

При нас стои всеки един човек с индивидуалните си нужди в център на вниманието ни, независимо от това дали е обитател, пациент или наш служител. Обслужването и обгрижването се прилага с голяма степен на гъвкавост и може бързо да се адаптира и промени при индивидуална необходимост.

Нашите служители са силно мотивирани и приятелски настроени професионалисти, които работят с желание и всеотдайност. Те постоянно се обучават спрямо най-новите научни открития и методи по отношение на рисковете на грижата, лечението и качеството на обгрижването. Кооперативният стил на управление позволява висока степен на самоувереност, както и компетентност при вземането на решения на всеки отделен служител.

Още в самото начало след пристигането Ви в Германия, можете да получите подкрепа от наша страна с временно предоставяне на жилище, съдействие при уреждането на документите за пребиваване, при посещения на местните властни органи, при регистрация за езикови курсове, както и организирането на развлекателни дейности.

Нашата цел е да станете една постоянна и неразделна част от нашия екип и да погледнем заедно с Вас напред в бъдещето. Уверяваме Ви, че ние като работодател ще предприемем всичко възможно, за да се чувствате при нас добре и удовлетворени.

На следващия информационен лист сме приготвили цялата необходима информация за Вас и искрено се надяваме да подбудим Вашият интерес за включването Ви към нашия екип в един от клоновете ни.

Допълнителна информация и подробен списък на местоположението на клоновете, можете да намерите на интернет страницата www.iuvare.de.

Ако сте заинтересовани и планувате да изградите Вашето бъдеще  в Германия и да работите в социалната насока, не се колебайте, изпратете ни пълната си автобиография още днес.

След разглеждането на Вашите документи ние ще установим контакт с Вас.

Разбира се, ние сме на Ваше разположение и за всички останали въпроси, относно предстоящо трудово правоотношение в нашата компания или с миграцията Ви за Германия.

Моля, свържете се с нас по имейл: c.widdel@iuvare.de

Iuvare Heimbetriebsges. mbH

Изисквания към кандидатите:

– Успешно завършено висше образование на образователно-квалификационна степен    “Бакалавър” с професионална квалификация “Медицинска сестра”

– Езикови умения на немски или поне английски език на ниво A1 (начинаещи) (при липса на езикови познания, ние Ви предлагаме да поемем разходите за начален курс във   Вашата страна.) *

– Първи трудов опит в болница или в дом за възрастни хора

– Интерес за дълготрайно сътрудничество и кариера като помощник-медицинска сестра или медицинска сестра в нашата компания, както и амбиция и ентусиазъм за изучаване на немския език в устна и писмена форма.

Вашите задачи:

– основни грижи (поддържане на лична хигиена, помощ при хранене)

– помощ и съдействие при вземане на лекарства (хапчета, инжектиране на инсулин и т.н.)

– грижи за рани

– комуникация с лекари

– медицинска документация

Нашите услуги:

– безсрочен постоянен договор с 6 месечен пробен срок на доказване на квалификациите Ви

– 1.820,00 € брутна месечна фиксирана заплата като помощник-сестра (седмично работно време = 40 часа)

– € 2.200,00 брутна месечна фиксирана заплата като медицинска сестра (седмично работно време = 40 часа)

– надбавки за извънреден труд в неделя и на официални празници

– 26 дни платен годишен отпуск

– безплатна квартира до 8 седмици в началото на пребиваване

– помощ и съдействие пред немските власти във връзка с уреждане на документи

– помощ и съдействие при търсенето на постоянна квартира, отговаряща на Вашите нужди по отношение на размер и разходи

– възстановяване на пътните Ви разходи до Германия*

– Възстановяване на разходи за участие в езиков курс (B2) в Германия *

– поемане на разходи за издаване на свидетелство за съдимост и други медицински свидетелства *

– възстановяване на първия месечен наем и депозита за наем *

Допълнителна информация

– Дори да имате диплома бакалавър във Вашата страна, законът в Германия разрешава   първоначално да работите само като помощник-сестра.

– Bеднага след пристигането Ви в Германия, ние заедно с Вас ще направим молба до съответен отговорен държавен орган за признаване на дипломата Ви.

– За тази цел трябва да представите заверено копие на дипломата Ви. Превод и заверка се прави най-лесно във Вашата страна. От Германия трае тази процедура по-дълго и е свързана с повече бюрокрация и препятствия.

– След като дипломата ви бъде призната, ще бъдат издадени медицински сертификат за Вашето здравословно състояние, свидетелство за съдимост и свидетелство за умение на немски език на ниво B2. Тези документи могат да бъдат издадени в Германия.

– Веднага след издаването на горе упоменатите сертификати и документи, ще получите от компетентния държавен немски орган официален статус на медицинска сестра и разрешение от там нататък да работите по специалността.

Срокът за  цялата процедура зависи от това, колко бързо ще овладеете нивото на немски език. От опит знаем, че това трае между 3 и 6 месеца.

* Ако трудовия договор бъде прекратен от една от договарящите се страни в рамките на първите 6 месеца, всички от работодателя поети разходи ще се приспаднат в негова полза от последната Ви заплата.

Как да кандидатствам?

c.widdel@iuvare.de

Карта

Публикувано:ноември 19, 2018

3560 лв. - 4300 лв.